AKÜ Araç Aküleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler - Yıldırım Oto Elektrik
AKÜ Araç Aküleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler
AKÜ Araç Aküleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

AKÜ

Araç Aküleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler                                                                                                                                                        yıldırım akü cekmeköy ile ilgili görsel sonucu                                                                              

AKÜ NEDİR?

Elektrik enerjisini kimyasal enerjiye çeviren, bu enerjiyi depolayan ve ihtiyaç durumunda açığa çıkaran akım toplayıcıdır. Akü, aracınızda marş motorunu, doğru akım devrelerini, ateşleme ve ışık alıcılarını besler.

AKÜNÜN ÖMRÜ:

İyi kalitedeki bir akünün araçtaki ömrü yaklaşık 5 – 7 yıl arasında bir zaman dilimidir. Ancak aracın uzun süre kullanılmaması ya da sadece kısa yolculuklarda kullanılması gibi birçok etken akü ömrünü değiştirir. 

AKÜ BAKIMI:

Genelde uzun saatler çalıştırılmamış araçlar ve kış aylarında daha yüksek enerji harcayan araçlarda, enerji harcamasına bağlı olarak akü verimliliği düşebilir. Akü bakımı için eskimeye başlamasını beklemek yerine; yılda bir kez akü testi yaptırmanız yeterli olacaktır.

yildirimotoelektrikservisi.com Servis Noktaları`nda aracınızın akü kontrolü ücretsiz gerçekleştirilir ve size akünüzün mevcut durumunu gösteren bir rapor verilir. 

AKÜDE KOROZYON:

Akünün bitmesine neden olan unsurlardan biri de korozyondur (aşınma). Uzun süren sıcak havalar da akü performansı açısından bir uyarıcı niteliğindedir. Akü testi yaptırmadıysanız, sıcak hava koşullarına da özellikle dikkat etmeniz gerekir.

AKÜ DEĞİŞİMİ NE SIKLIKTA YAPILMALIDIR?

Şehir içinde ve aktif araç kullanımında her 4 yılda bir akünüzü değiştirmenizi öneririz. Fakat yolculuk mesafeniz ve kullanma yoğunluğunuz bu süreyi değiştirebilir. Her yıl bir kez yapılan akü testiyle ihtiyacınız olan değişim zamanınızı tespit edebilirsiniz.

AKÜ FİYATLARI

yildirimotoelektrikservisi.com  servis noktalarında Bosch aküleri kullanılmaktadır. Size en yakın yildirimotoelektrikservisi.com  servis noktasından fiyat talebinde bulunmak için  

Servislerimizde yaptıracağınız ücretsiz akü kontrolünün ardından, akü testi raporunuza göre gerekirse akünüzü yenileyebilirsiniz. Size en yakın yildirimotoelektrikservisi.com  servis noktası bilgilerine ulaşmak için


Neden Yıldırım Oto Elektrik Servisi

Yıldırım Oto Elektrik ben Ali Ekber YILDIRIM 1985’te mesleğe çıraklıktan başladım.
Meslek eğitim merkezinde okudum. Mesleğe başlama yerimiz Ümraniye Oto sanayisitesindendir.

İşletmemiz Akü SatışAkü Yıllık BakımÇekmeköy Oto elektrikpark sensörüoto alarm, yedek anahtar, klimaoto bakımşarjmarşmüzik sistemi ve benzeri geniş yelpaze içerisinde müşterilerini kaliteliyle buluşturmayı ilke edinmiştir.

 

Hizmetlerimiz
Her marka ve modelde ihtiyacınız olan tüm elektrik, kalorifer, radyatör, akü vb. işlerinizi başarıyla ve titizlikle uygulamaktayız.

Audi

Peugoet

Chevrolet

Bmw

Renault

Citroen

Volkswagen

Mitsubishi

Toyota

Mercedes

Nissan

Volvo

Skoda

Honda

Ford

Subaru

 

Hizmet Alanlarımız

 

Adalar

Ataşehir

Beykoz

Çekmeköy

Kadıköy

Kartal

Maltepe

Pendik

Sancaktepe

Sultanbeyli

Şile

Tuzla

Ümraniye

Üsküdar

 

Yerimiz
Adres: Aşağı Dudullu Mh. Şahinler Caddesi (Çekmeköy Sapağı), 34773 Ümraniye / İstanbul
Tel:   (0216) 420 11 27
GSM: (0535) 291 91 27

 

 

Yorumlar
Güvenlik Kodu
Gönder