Araç Muayene Sırasında Araçta Neler Bulunmalı? - Yıldırım Oto Elektrik
Araç Muayene Sırasında Araçta Neler Bulunmalı?
Araç Muayene Sırasında Araçta Neler Bulunmalı?

Araç Muayene Sırasında Araçta Neler Bulunmalı?

Muayene-Sırasında-Araçta-Neler-Bulunmalı

Araç Muayene Sırasında Araçta Neler Bulunmalı?

Öncelikle araç muayenesi yaptıracaksanız önceden randevu almanız gerekmektedir. Eğer büyük şehirlerde yaşıyorsanız bu randevu işlemi sizi biraz uğraştırabilir. Bu nedenle aldığınız randevulardan sonra aracınızda eksik bir malzemenin olması sizin muayenenizin ertelenmesine sebep olabilir. Eksik ekipmanla gitmemek için araç muayenesinde götürülmesi gereken malzemeler konusunda dikkatli olmalısınız.

İlk olarak araç içerisinde muayene sırasında bulundurmanız gereken eşyalardan bir tanesi ilk yardım çantasıdır. İlk yardım çantası aslında tüm motorlu araçlariçerisinde bulunmalıdır. İlk yardım çantası içerisinde ise 2 tane sargı bezi, 1 kutu hidrofil steril gaz, 3 tane üçgen sargı, 1 tane antiseptik solüsyon, 1 tane çelik makas, 10 tane çengelli iğne, yara bandı, turnike gibi malzemeler bulunmalıdır. Bunları tek tek toplamak konusunda endişe  duyuyorsanız buna gerek yok. Çünkü tüm bu malzemelerin içerisinde hazır olarak bulunduğu ilk yardım çantaları günümüzde satılmakta. Bir diğer bulunması gereken malzeme ise üçgen reflektör. Bu reflektör herhangi bir kaza anında aracın az ilerisine konularak yoldan geçen diğer araçları uyarmak içindir. Diğer olması gereken malzemeler Yangın söndürme cihazı ve stepnedir. Yangın söndürme cihazı herhangi bir yangın anında kullanılması içindir. Araçların türüne göre bulundurulması gereken yangın söndürme cihazları 1 kilogramlık, 2 kilogramlık ve 6 kilogramlık olmak üzere farklılık gösterecektir. Stepne ise lastik tamirinde kullanılan ekipmanlardandır. Ama eğer araç içerisinde lastik tamir kiti varsa bunun aranması zorunlu değildir.

 Araç-Muayenesi
Araç Muayenesi
Araç-Muayenesinde-Bulunması-Gerekenler

Araç Muayenesinde Bulunması Gerekenlerin dışında son kontrolleriniz tarafımızca yapılmaktadır. Hafif Kusur ve Ağır Kusur olarak muayne esnasında geri çevrilmelerinizi engellemiş oluruz.

Bir telefon kadar yakınız !!!

YILDIRIM OTO SERVİS (DUDULLU/ÇEKMEKÖY)
Cep: (0535) 291 91 27       Tel : (0216) 420 11 27

Yayın tarihi9 Mayıs 2016Etiketler,,


Neden Yıldırım Oto Elektrik Servisi

Yıldırım Oto Elektrik ben Ali Ekber YILDIRIM 1985’te mesleğe çıraklıktan başladım.
Meslek eğitim merkezinde okudum. Mesleğe başlama yerimiz Ümraniye Oto sanayisitesindendir.

İşletmemiz Akü SatışAkü Yıllık BakımÇekmeköy Oto elektrikpark sensörüoto alarm, yedek anahtar, klimaoto bakımşarjmarşmüzik sistemi ve benzeri geniş yelpaze içerisinde müşterilerini kaliteliyle buluşturmayı ilke edinmiştir.

 

Hizmetlerimiz
Her marka ve modelde ihtiyacınız olan tüm elektrik, kalorifer, radyatör, akü vb. işlerinizi başarıyla ve titizlikle uygulamaktayız.

Audi

Peugoet

Chevrolet

Bmw

Renault

Citroen

Volkswagen

Mitsubishi

Toyota

Mercedes

Nissan

Volvo

Skoda

Honda

Ford

Subaru

 

Hizmet Alanlarımız

 

Adalar

Ataşehir

Beykoz

Çekmeköy

Kadıköy

Kartal

Maltepe

Pendik

Sancaktepe

Sultanbeyli

Şile

Tuzla

Ümraniye

Üsküdar

 

Yerimiz
Adres: Aşağı Dudullu Mh. Şahinler Caddesi (Çekmeköy Sapağı), 34773 Ümraniye / İstanbul
Tel:   (0216) 420 11 27
GSM: (0535) 291 91 27

 

 

Yorumlar
Güvenlik Kodu
Gönder