Araç Yaz Bakımı - Yıldırım Oto Elektrik
Araç Yaz Bakımı
Araç Yaz Bakımı

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 ARACINIZIN KLÄ°MA YAZ ile ilgili görsel sonucu                                                                                                                                                                                                                 Zorlu bir kış mevsiminin olumsuz şartlarında yorulan, yıpranan aracınızı yaz boyu güvenle kullanabilmek, uzun yolculuklara çıkabilmek ve sıcak havadaki dur kalk temposuna hazırlamak için yaz mevsiminin yaklaştığını hissettiren bu güzel bahar günlerini iyi değerlendirmeli ve baştan aşağıya iyi bir bakım yapmalıyız. Önemsiz gibi görünen bu küçük önemler aslında hayati derecede önem taşımaktadır. Hepsini olmasa da birçoğunu kendiniz yapabileceğiniz araç yaz bakımı bakım listesine bir göz atalım…

Lastikler: Hala yaz lastiği takmadıysanız tam zamanı. Lastiklerinizin diş derinliklerini mutlaka kontrol edin 1.6mm’den küçük olmamalı, önemsiz bir ayrıntı gibi görülmemelidir, yol tutuşunu, fren mesafesini ve yakız tüketiminizi yakınan ilgilendirmektedir. Ayrıca lastik hava basınçları kontrol edilmeli ve eşitlenmelidir.

Klima (Air Conditioning): Yaz mevsiminde gerek şehir içi trafikte gerekse şehirler arası yolculuklarda en çok ihtiyaç duyduğumuz aksam klima sistemidir. Ama serinleyelim derken sağlığınızı göz ardı etmemelisiniz, aracınızın klima sistemini düzenli aralıklarla uzman bir teknisyen tarafından kontrol ettirmelisiniz.

Soğutma Sistemi: Motorlar belirli sıcaklık sınırlarını geçmedikleri sürece verimli çalışırlar, anlık 2000-2500 ⁰C ye kadar çıkabilen motorlar da soğutma sistemi ihmal edilmemelidir. Yaz sıcaklarında trafik karmaşasında motor’un hararet yapmaması için düzenli olarak kontrol edilmeli ve iki yıl da bir tamamen boşaltılıp, yıkatılıp tekrar doldurulmalıdır.

Motor Yağı ve Filtreler Motor yağı ve yağ filtresi ihmal edilmemelidir. Değişim zamanları için araç kitapçığında belirtilen aralıklarla ya da kitapçık yok ve siz bir bilgiye sahip değilseniz yetkili bir servisten yardım alabilirsiniz. Motor yağı azalmış ise ilave edilmelidir, değişim süresi gelmiş ise değiştirilmelidir. Hava ve yakıt filtreleri değişiminin ihmal edilmesi gerekir. Gerekli bakım ve değişimler yapılmaz ise aracınızın motoruna zarar verebilir.

Cam Silecekleri: Kış aylarında olduğu kadar ihtiyaç duymasanız da kış boyu yıpranan sileceklerinizi kontrol etmeli gerekiyorsa değiştirmelisiniz. Görüş açınız yönünden ihmal edilmelidir. Cam suyunu kontrol edip tamamlamayı unutmamalısınız.

Fren Sistemi: Fren sistemi asla ihmal edilmemesi gereken hayati önem taşıyan bölümlerdendir. Hazır aracınıza yaz bakımı yaparken fren sistemini ve balataları kontrol ettirmeyi ihmal etmeyin.

Gerekli bakımlarınızı yaparak yolculuklarınızı rahat, güvenli ve konforlu bir hale getirin.

 


Neden Yıldırım Oto Elektrik Servisi

Yıldırım Oto Elektrik ben Ali Ekber YILDIRIM 1985’te mesleğe çıraklıktan başladım.
Meslek eğitim merkezinde okudum. Mesleğe başlama yerimiz Ümraniye Oto sanayisitesindendir.

İşletmemiz Akü SatışAkü Yıllık BakımÇekmeköy Oto elektrikpark sensörüoto alarm, yedek anahtar, klimaoto bakımşarjmarşmüzik sistemi ve benzeri geniş yelpaze içerisinde müşterilerini kaliteliyle buluşturmayı ilke edinmiştir.

 

Hizmetlerimiz
Her marka ve modelde ihtiyacınız olan tüm elektrik, kalorifer, radyatör, akü vb. işlerinizi başarıyla ve titizlikle uygulamaktayız.

Audi

Peugoet

Chevrolet

Bmw

Renault

Citroen

Volkswagen

Mitsubishi

Toyota

Mercedes

Nissan

Volvo

Skoda

Honda

Ford

Subaru

 

Hizmet Alanlarımız

 

Adalar

Ataşehir

Beykoz

Çekmeköy

Kadıköy

Kartal

Maltepe

Pendik

Sancaktepe

Sultanbeyli

Şile

Tuzla

Ümraniye

Üsküdar

 

Yerimiz
Adres: Aşağı Dudullu Mh. Şahinler Caddesi (Çekmeköy Sapağı), 34773 Ümraniye / İstanbul
Tel:   (0216) 420 11 27
GSM: (0535) 291 91 27

 

 

Yorumlar
Güvenlik Kodu
Gönder