Aracınızın Klima Bakımına Dikkat Edin - Yıldırım Oto Elektrik
Aracınızın Klima Bakımına Dikkat Edin
Aracınızın Klima Bakımına Dikkat Edin

Aracınızın Klima Bakımına Dikkat EdinAuto AIR CONDITIONING SUMMER ile ilgili görsel sonucu           

Aşırı sıcaklarının etkili olduğu bugünlerde uzmanlar, araç sürücülerini yolculuk sırasında çok daha fazla ihtiyaç duyulan oto klimalarını kullanırken menfezlerin yönüne ve klima bakımına dikkat etmeleri konusunda uyarıyor. Ä°lgili resim

Aşırı sıcaklarının etkili olduğu bugünlerde uzmanlar, araç sürücülerini yolculuk sırasında çok daha fazla ihtiyaç duyulan oto klimalarını kullanırken menfezlerin yönüne ve klima bakımına dikkat etmeleri konusunda uyarıyor.

Yazın gelmesi ile birlikte araçlarda klima kullanımı da arttı. Sıcak havalarda hem aracı kullanan kişi hem de yolcular için klima sistemi büyük önem taşıyor.

Araçlarımızda her 10 bin kilometrede yağ değişimi yapılması nasıl zorunlu ise yine her 10 bin km`de klima gazlarının bakımlarının yapılması gerektiğine dikkat çeken İstanbul Aydın Üniversitesi Otomotiv Teknolojisi Öğretim Görevlisi WWW.YİLDİRİMOTOELEKTRİKSERVİSİ.COM , "Klima soğutmuyor, ısıtmıyor gibi serzenişlerin ana kaynağı aracın klima gazının ve polen filtresinin bakımının yapılmaması. Bu nedenle her 10 bin kilometrede bir aracın klima gazı kontrolü yaptırılmalı ve polen filtresi de değiştirilmelidir" dedi.Auto AIR CONDITIONING SUMMER ile ilgili görsel sonucu 

"Havalandırma menfezlerini doğru yöne çevirin"

Klimalarda kullanılan gazların, alkol etkisi oluşturduğu tespit edilince kullanılan R12 ve R134 A gazının yasaklandığını ve yasaklanan gazlar yerine, HFO denilen 1234 YF gazın kullanılmaya başlandığını söyleyen Şimşek, "Bunlar sürücüde alkol etkisi oluşturmuyor. Bu gaz aynı zamanda renksiz, kokusuz ve zararsız bir gaz" diye ekledi.

Klimalardaki gaz eksilmesinin ihmal edilmemesi ve her servise gidildiğinde klima gazının kontrol edilmesi gerektiğine işaret eden Şimşek, "Menfezler sürücünün üzerine gelmeyecek şekilde ayarlanmalıdır. Sürücünün göğüs hizası önemli. Ter bezleri göğüs hizasında olduğu için insan vücuduna girerek hastalıklara neden olabilir. Sürücünün oturduğu kısımda menfezleri kendine yöneltmemesi bunun yerine aracın tavan kısmına yöneltmesi önemlidir" dedi.

" Aşırı sıcaklarda klimayı açmadan önce aracı havalandırın"

Yaz aylarında açıkta park edilmiş bir otomobilin kavurucu sıcaklığını hepimiz yaşıyoruz. Bu noktada en sık yapılan hatalardan birinin de sıcak aracın içine girip klimayı en yüksek güçte açmak olduğunu belirten Şimşek sürücülere şu tavsiyelerde bulundu: "Klimayı açmadan önce kapıları ve camları açmalısınız. Bu basit işlem sayesinde aşırı sıcakta kalmış aracın içerisinde dolaşan havanın derecesini düşürebilirsiniz. Aracı havalandırdıktan sonra klimayı istediğiniz ayarda açmak daha doğru olur." - 

 


Neden Yıldırım Oto Elektrik Servisi

Yıldırım Oto Elektrik ben Ali Ekber YILDIRIM 1985’te mesleğe çıraklıktan başladım.
Meslek eğitim merkezinde okudum. Mesleğe başlama yerimiz Ümraniye Oto sanayisitesindendir.

İşletmemiz Akü SatışAkü Yıllık BakımÇekmeköy Oto elektrikpark sensörüoto alarm, yedek anahtar, klimaoto bakımşarjmarşmüzik sistemi ve benzeri geniş yelpaze içerisinde müşterilerini kaliteliyle buluşturmayı ilke edinmiştir.

 

Hizmetlerimiz
Her marka ve modelde ihtiyacınız olan tüm elektrik, kalorifer, radyatör, akü vb. işlerinizi başarıyla ve titizlikle uygulamaktayız.

Audi

Peugoet

Chevrolet

Bmw

Renault

Citroen

Volkswagen

Mitsubishi

Toyota

Mercedes

Nissan

Volvo

Skoda

Honda

Ford

Subaru

 

Hizmet Alanlarımız

 

Adalar

Ataşehir

Beykoz

Çekmeköy

Kadıköy

Kartal

Maltepe

Pendik

Sancaktepe

Sultanbeyli

Şile

Tuzla

Ümraniye

Üsküdar

 

Yerimiz
Adres: Aşağı Dudullu Mh. Şahinler Caddesi (Çekmeköy Sapağı), 34773 Ümraniye / İstanbul
Tel:   (0216) 420 11 27
GSM: (0535) 291 91 27

 

 

Yorumlar
Güvenlik Kodu
Gönder