Distribütör arızası nasıl anlaşılır ? - Yıldırım Oto Elektrik
Distribütör arızası nasıl anlaşılır ?
Distribütör arızası nasıl anlaşılır ?

                                                                                                                                                                                                                                                                                  

Bildiğiniz gibi motor içerisinde ateşleme işlemini gerçekleştiren noktalar vardır. Bu noktalarda gerektiği zamanda gerekli miktar elektrik enerjisini gönderen noktaya distribütör denilmektedir. Ayrıca motor içinde bir başka görevi de motorun ritmine ve gücüne göre avans ayarı görevini de üstlenir.

Buji bölümünün yakınında bulunan bir parçadır. Bu parça sayesinde aracın gerçekleştireceği yakma işlemi için enerji gönderen bujilerin yapması gereken işi en doğru şekilde gerçekleştirmesini sağlarlar. Motorların hayati parçalarından birisi diyebiliriz. Eğer bu parçada arızalanma yaşanırsa en büyük belirtisi aracın sarsıntılar halinde çalışmasıdır.

Distribütör arızası belirtileri

Yukarıda söylediğimiz gibi aracınızda sarsıntılar varsa bunda ki arızalanmadan olabilir. Ve bu parçanın arızalanması kısa zamanda tamir edilmelidir. Çünkü motora önemli bir zarar verilmesine neden olabilir. Ayrıca bu parçanın arızalandığının bir başka belirtisi de aracın yakıt sarfiyatının limitlerinin üzerinde gerçekleşmesidir.                                        

Aracınız ciddi oranda denilecek seviyede yakıt tüketmeye başlarsa bu parçanın arızalı olduğundan şüphelenebilirsiniz. Bu parçanın bulunduğu bölgede distribütör rotoru adı verilen bir başka bulunmaktadır. Aslında bu parçanın yapacağı görevinin önemli bir kısmını gerçekleşmesine yardımcı olur. Ve bazı arızalar buranın bozulmasından dolayı yaşanmaktadır.

Arızada dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise distribütör kapağıdır. Çok hassas bir parçadır. En ufak bir toz ya da su damlası bunun görevini tam anlamı ile yerine getirmesini engelleyecektir. Bu parçaların birinde yaşanan arızalanmanın belirtilerinden birisi de motorda yaşanacak teklemedir. Bazı arızalarda aracın çalışmasını bile engellemektedir.

Bu parçanın içerisinde bulunan kömürler vardır. Bunlar zaman içerisinde azalma yaşayabilir. Kontrol edilmesi gereken noktalardan birisi de bunlardır. Ya da bu parçanın sabit durmasını sağlayan bir mil vardır. Kullanıma göre zamanla gevşeme oluşabilir. O nedenle burası da kontrol edilmelidir.                                                                                            Distribütör arızası nasıl anlaşılır ? ile ilgili görsel sonucu                                                                                                                                                         Distribütör arızası nasıl anlaşılır ? ile ilgili görsel sonucu                                          


Neden Yıldırım Oto Elektrik Servisi

Yıldırım Oto Elektrik ben Ali Ekber YILDIRIM 1985’te mesleğe çıraklıktan başladım.
Meslek eğitim merkezinde okudum. Mesleğe başlama yerimiz Ümraniye Oto sanayisitesindendir.

İşletmemiz Akü SatışAkü Yıllık BakımÇekmeköy Oto elektrikpark sensörüoto alarm, yedek anahtar, klimaoto bakımşarjmarşmüzik sistemi ve benzeri geniş yelpaze içerisinde müşterilerini kaliteliyle buluşturmayı ilke edinmiştir.

 

Hizmetlerimiz
Her marka ve modelde ihtiyacınız olan tüm elektrik, kalorifer, radyatör, akü vb. işlerinizi başarıyla ve titizlikle uygulamaktayız.

Audi

Peugoet

Chevrolet

Bmw

Renault

Citroen

Volkswagen

Mitsubishi

Toyota

Mercedes

Nissan

Volvo

Skoda

Honda

Ford

Subaru

 

Hizmet Alanlarımız

 

Adalar

Ataşehir

Beykoz

Çekmeköy

Kadıköy

Kartal

Maltepe

Pendik

Sancaktepe

Sultanbeyli

Şile

Tuzla

Ümraniye

Üsküdar

 

Yerimiz
Adres: Aşağı Dudullu Mh. Şahinler Caddesi (Çekmeköy Sapağı), 34773 Ümraniye / İstanbul
Tel:   (0216) 420 11 27
GSM: (0535) 291 91 27

 

 

Yorumlar
Güvenlik Kodu
Gönder