Motor İçi Temizleme Cihazı - Yıldırım Oto Elektrik
Motor İçi Temizleme Cihazı
Motor İçi Temizleme Cihazı

                                                                                                                                                                                                                                          Motor İçi Temizleme Cihazı                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

  Motor Yağlama Sistemi
 
Periyodik bakım sırasında veya motor revizyonu, turboşarj değişimi v.s. sonrasında yalnızca motor yağı ve yağ filtresi değişimi ile birlikte motor içerisindeki kirler/kalıntılar v.s. ne yazık ki tam anlamıyla uzaklaştırılmış olmamaktadır
 
Motor yağlama sisteminde kalacak olan kirler/kalıntılar ise yeni motor yağının da kirlenmesine, bu şekilde motor yağının performansının düşmesine, soğuk çalıştırma performansının düşmesi, yakıt tüketiminin artması yanında motorun (krank yatakları v.s.),turboşarjın v.s. aşınarak yıpranmasına neden olmaktadır. 
 
  Örnek olarak, periyodik bakım sırasında, eski motor yağı mümkün olduğu kadar dikkatli bir şekilde motordan uzaklaştırılacak olsa bile,karterde 100 cc, diğer komponentlerinyüzeylerinde 400 cc olmak üzere motor yağlama sistemi içerisinde yaklaşık olarak toplam 500 cc kirli yağ kalmaktadır.
  Motor, turboşarj v.s. arızalarının yaşanmaması, yaşandıktan sonra tekrar etmemesi için motor yağlama sistemi içerisindeki kirli yağ ve aşındırıcı yabancı maddelerin uzaklaştırılması gerekmektedirMotor Temizleme Cihazı her periyodik bakım sırasında, her motor revizyonu ve turboşarj değişimi sonrasında motor yağlama sistemini temizlemek amacıyla kullanılmaktadır.
 
 Motor yağlama sisteminin eksiksiz olarak temizlenmesi ileride motor ve turboşarj problemi yaşanmasını ve/veya yaşanmış olan problemin tekrarlanmasını engelleyecektir
 
Motor Temizleme Cihazı Çalışma Prensibi
 
 
Motor Temizleme Cihazı kapalı sistem çalışmaktadır. İçerisinde bulunan pompa sayesinde özel temizlik sıvısı sirküle edilerekmotor çalışmazkentemizlik yapılmaktadır.
 
 
Bu sayede, alternatif sistemlerde olduğu gibi, motor çalışırken kirli motor yağının tüm sistemi dolaşarak hareketli parçalara, bunların yataklarına (krank/kam mili ve piston yataklarıv.s.), turboşarja v.s. zarar vermesi engellenmektedir. 
 
   Motor Temizleme Cihazı basınç hortumları motor yağ doldurma girişine ve yağ filtresi çıkartılarak yağ filtresi eşanjörü üzerine, geri dönüş hortumu ise karter tapası çıkartılarakkarter tapası yuvasına takılmaktadır.
    Motor Temizleme Cihazı içerisinde özel bir sıvı kullanılmaktadır. Sıvı sayesinde motor yağlama sistemi komponentlerinin yüzeyindeki kirler ve kalıntılar önce zayıflatılmakta, sonra çözülerek uzaklaştırılmakta ve yeniden sıvının özel yapısı sayesinde yeniden birleşmeleri engellenmektedir.
 
Bununla birlikte, kullanılan özel temizlik sıvısı içerisinde yağ ihtiva etmektedir.
 
Bu şekilde Motor Temizleme Cihazı tarafından yapılacak olan temizlik ile birlikte motor yağlama sistemi içerisindeki komponentlerin yüzeylerinde kalacak olan yağ sayesinde tüm yatakların (krank mili, turboşarj v.s.) yağlanması, motorun kuru çalışmaması sağlanmaktadır.
        Piyasadaki Alternatif Ürünler    
  Motor yağlama sistemine katılan alternatif ürünler motor çalışırken yapılan temizlik sırasında kirli motor yağının tüm sistemi dolaşarak hareketli parçalara, bunların yataklarına (krank/kam mili ve piston yataklarıv.s.), turboşarja v.s. zarar vermektedir.

Neden Yıldırım Oto Elektrik Servisi

Yıldırım Oto Elektrik ben Ali Ekber YILDIRIM 1985’te mesleğe çıraklıktan başladım.
Meslek eğitim merkezinde okudum. Mesleğe başlama yerimiz Ümraniye Oto sanayisitesindendir.

İşletmemiz Akü SatışAkü Yıllık BakımÇekmeköy Oto elektrikpark sensörüoto alarm, yedek anahtar, klimaoto bakımşarjmarşmüzik sistemi ve benzeri geniş yelpaze içerisinde müşterilerini kaliteliyle buluşturmayı ilke edinmiştir.

 

Hizmetlerimiz
Her marka ve modelde ihtiyacınız olan tüm elektrik, kalorifer, radyatör, akü vb. işlerinizi başarıyla ve titizlikle uygulamaktayız.

Audi

Peugoet

Chevrolet

Bmw

Renault

Citroen

Volkswagen

Mitsubishi

Toyota

Mercedes

Nissan

Volvo

Skoda

Honda

Ford

Subaru

 

Hizmet Alanlarımız

 

Adalar

Ataşehir

Beykoz

Çekmeköy

Kadıköy

Kartal

Maltepe

Pendik

Sancaktepe

Sultanbeyli

Şile

Tuzla

Ümraniye

Üsküdar

 

Yerimiz
Adres: Aşağı Dudullu Mh. Şahinler Caddesi (Çekmeköy Sapağı), 34773 Ümraniye / İstanbul
Tel:   (0216) 420 11 27
GSM: (0535) 291 91 27

 

 

Yorumlar
Güvenlik Kodu
Gönder