Oto Far Temizliği nasıl yapılır ? - Yıldırım Oto Elektrik
Oto Far Temizliği nasıl yapılır ?
Oto Far Temizliği nasıl yapılır ?

 

 

 

oto Far Temizliği nasıl yapılır?

Oto Far Temizliği nasıl yapılır ?

Far-Temizleme-ve-Parlatma-SistemiSararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir?

 

Araba Farı Temizleme Yöntemi

Birçok araba farları, darbelere ve koşullara dayanıklı olması açısından polikarbon camdan üretilir.  Polikarbon camların yüzeyi ise çiziklerden ve ışıklardan korunması için akrilik denilen bir maddeyle kaplanır. Ancak kaplanan bu malzeme zamanla aşınarak işlevini yerine getirmemeye başlar. Bunun sebebi ise deterjanlar ve güneş ışığıdır. Akriliğin etkinliğini yitirmesi sonucu polikarbon camlar ısı,ışık ve diğer etkenlere bağlı olarak matlaşır,aydınlatma gücü azalır ve sararırlar. Bu sorunu aşmak içinse çoğu sürücü araçlarını servise götürürler ve belli maliyetler öderler. Aslında bu sorunu kendimizin çözebileceği bir sorundur.

Araba Farını Temizleme

Gerekli Malzemeler:

  • Pasta-Cila ve zımpara işleminde aracınızın camına zarar gelmemesi açısından kullanılacak maskeleme bandı
  • Aracın camındaki çiziklere göre ve hasara göre en uygun olarak seçilmiş su zımparası. Bu zımparalama işlemi istenilen seviyeye gelene kadar birden fazla kez yapılabilir.
  • Plasik Cilası
  • Sıvı Pasta
  • En iyi sonucu elde etmek açısından elle yapmak yerine, polisaj makinası ve sünger başlıklar kullanmak

Araba Farı Nasıl Temizlenmelidir?

İşlem Nasıl Uygulanır?

1-Öncelikle maskeleme bandı ile farın etrafı kapatılmalı ve açıkta boyalı bir yer kalmayacak şekilde çevrelenmelidir. Boyaya temas eden maddeler zarar verebilir. Bu nedenle istenirse maskeleme bandı birkaç kat kullanılabilir.

2-En uygun su zımparasını seçtikten sonra, camın yüzeyi biraz ıslatılarak zımparalama işlemine başlanır. Bu işlem fazla kuvvet kullanılmadan ve zımpara yüzünü değiştirerek yapılmalıdır. Far’ımızın matlaşmasına sebep olan kir ve tortu katmanı bu işlem esnasında çıkmaya başlayacaktır. Zımparalama işlemi devam ettikçe farın yüzeyi eskisinden daha mat bir hâl alacaktır.Bu durumda doğru yoldayız demektir. Zımparalama işlemi bittikten sonra far yıkanarak iyice temizlenmeli ve kurulanmalıdır.

3-Yıkama ve kurulama işleminin ardından pasta işlemine geçilir. Düşük devirde çalışan bir polisaj makinesi veya bir sünger yardımıyla camın yüzeyi iyice temizlenir.

4-Pasta işleminin ardından cilamama işlemine geçilir. Burada kullanacağınız cilanın mutlaka plastik cilası olmasına dikkat etmelisiniz. Burada kullandığımız cila, akriliklikle aşağı yukarı aynı görevi görür, koruma sağlar. Bu cilanın sünger yardımıyla yada düşük devirde çalışan polisaj makinesi yardımıyla iyice yedirilmesi gerekir. Bu işleme farınız tamamıyla ilk günkü halini alana kadar devam edilebilir

Far temizlemeFar temizliği ümraniyeFar temizliği nasıl yapılırFar temizliği çekmeköy

Far’ınız ve Yolunuz Açık olsun

Bir telefon kadar yakınız !!!

YILDIRIM OTO SERVİS (DUDULLU/ÇEKMEKÖY)
Cep: (0535) 291 91 27       Tel : (0216) 420 11 27


Neden Yıldırım Oto Elektrik Servisi

Yıldırım Oto Elektrik ben Ali Ekber YILDIRIM 1985’te mesleğe çıraklıktan başladım.
Meslek eğitim merkezinde okudum. Mesleğe başlama yerimiz Ümraniye Oto sanayisitesindendir.

İşletmemiz Akü SatışAkü Yıllık BakımÇekmeköy Oto elektrikpark sensörüoto alarm, yedek anahtar, klimaoto bakımşarjmarşmüzik sistemi ve benzeri geniş yelpaze içerisinde müşterilerini kaliteliyle buluşturmayı ilke edinmiştir.

 

Hizmetlerimiz
Her marka ve modelde ihtiyacınız olan tüm elektrik, kalorifer, radyatör, akü vb. işlerinizi başarıyla ve titizlikle uygulamaktayız.

Audi

Peugoet

Chevrolet

Bmw

Renault

Citroen

Volkswagen

Mitsubishi

Toyota

Mercedes

Nissan

Volvo

Skoda

Honda

Ford

Subaru

 

Hizmet Alanlarımız

 

Adalar

Ataşehir

Beykoz

Çekmeköy

Kadıköy

Kartal

Maltepe

Pendik

Sancaktepe

Sultanbeyli

Şile

Tuzla

Ümraniye

Üsküdar

 

Yerimiz
Adres: Aşağı Dudullu Mh. Şahinler Caddesi (Çekmeköy Sapağı), 34773 Ümraniye / İstanbul
Tel:   (0216) 420 11 27
GSM: (0535) 291 91 27

 

 

Yorumlar
Güvenlik Kodu
Gönder