Tüm Aydınlatma Sistemi - Yıldırım Oto Elektrik
Tüm Aydınlatma Sistemi
Tüm Aydınlatma Sistemi

     GİRİŞ Otomotivin insan hayatına girişinden bu yana aydınlatma sistemleri bir ihtiyaç olarak var olmuştur. Yakın döneme kadar da bu ihtiyaç akkor ve Xenon’lu lambalarla giderilmiştir. Fakat ilerleyen LED teknolojisi gün geçtikçe diğer ürünlerin yerini almaktadır. Şekil 1: LED’li Ürünlerimizden bir örnek Tasarımdaki sınırlamaları azaltması, kalite problemlerine daha az rastlanması, kullanım ömrünün çok daha uzun olması ve düşük ısı yayılımı LED’i bundan sonraki otomotiv aydınlatma ürünlerinin vazgeçilmezi yapacaktır. Bu sebeplerden dolayı otomotiv aydınlatmasında Elektronik Tasarım önemli bir yer tutmaktadır. Tasarım denilince ürünün üretilmesi ve hayatı geçirilmesi konusunda çok farklı parametreler devreye girmektedir. Devrenin tasarımı yapılırken, EMC (Elektromanyetik Uyumluluk) standartlarına uygun çalışması, çalışırken ısıl etkenlerden etkilenmemesi ve müşterinin elektriksel olarak bütün taleplerini karşılaması gibi ana parametreleri sağlaması gerekmektedir. OTOMOTİVDE LED’Lİ AYDINLATMA SİSTEMLERİ Işık yaydığı bu yüzyılda fark edilen fakat günlük hayatta kullanımı yakın zamanda artan LED, ilerleyen yıllarda otomotiv sektörününde değişmez parçası haline gelecektir. Ürün olarak otomotiv sektörünün talep ettiği içerisinda barındıran LED’ler tasarımcılara diğer akkor veya Xenon farlarndan çok daha fazla özgürlük tanımaktadır. Şekil 2: Işık duvarı kullanılan bir LED’li stop Ampullü sistemlerde ışık yayılımı sadece bir noktadan ve çok yoğun bir şekilde olmaktadır. Bunun yanında LED’lerde;  istendiğinde bir noktadan çok veya az ışık yayılabilir  çıkan ışığın belirli bir ışıma açısı olduğundan belli bir yöne doğrultulabilir  doğrultulan ışığı yansıtıcı prizmalarla istenilen kadar bir yüzeye yayılabilir şekil verilebilir.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

Otomobillerin önünde bulunan ve aydınlatmayı sağlayan lambalara (sağ-sol) ön far denilmektedir. Farların yanında dönüşlerde kullandığımız sinyaller bulunmaktadır. Arabaların arkasında ise arkadaki araçların dönüş ve fren gibi yaptığımız hareketlerden bilgilenmesini sağlayarak takip mesafesi vb. hakkında dikkatini çektiğimiz stop lambaları bulunmaktadır.

Kişilerin güvenilir bir şekilde arabaları ile seyahat edebilmeleri için araçlarının farlarında hiçbir problem olmaması gerekmektedir. Diğer bir deyişle, araçların ön lambaları fabrikadan çıktığı gibi tam olarak görüşe yardım edebilmelidir. Özellikle de gece sürüşlerinde farlar, kişiler için hayati bir öneme sahip olmaktadır. Arabalarda bulunan her bir farın sorunsuz bir şekilde çalışması gerekmektedir. Far arızaları, kişilerin zaman kaybetmeden tamir ettirmeleri gereken arızalar arasında yer almaktadır. Bu sebeple kişilerin bu parçaları sürekli olarak kontrol ettirmelerinde büyük bir önem bulunmaktadır.

Far sistemleri, araçların ön kısımlarını aydınlatmaya yarayan sistemlerdir. Uzun ve kısa huzme farlar olarak da ikiye ayrılırlar. Kişiler far kolu ya da far anahtarı aracılığı ile farlarını kontrol edebilmektedirler. Far çeşitleri ise şöyledir:


Neden Yıldırım Oto Elektrik Servisi

Yıldırım Oto Elektrik ben Ali Ekber YILDIRIM 1985’te mesleğe çıraklıktan başladım.
Meslek eğitim merkezinde okudum. Mesleğe başlama yerimiz Ümraniye Oto sanayisitesindendir.

İşletmemiz Akü SatışAkü Yıllık BakımÇekmeköy Oto elektrikpark sensörüoto alarm, yedek anahtar, klimaoto bakımşarjmarşmüzik sistemi ve benzeri geniş yelpaze içerisinde müşterilerini kaliteliyle buluşturmayı ilke edinmiştir.

 

Hizmetlerimiz
Her marka ve modelde ihtiyacınız olan tüm elektrik, kalorifer, radyatör, akü vb. işlerinizi başarıyla ve titizlikle uygulamaktayız.

Audi

Peugoet

Chevrolet

Bmw

Renault

Citroen

Volkswagen

Mitsubishi

Toyota

Mercedes

Nissan

Volvo

Skoda

Honda

Ford

Subaru

 

Hizmet Alanlarımız

 

Adalar

Ataşehir

Beykoz

Çekmeköy

Kadıköy

Kartal

Maltepe

Pendik

Sancaktepe

Sultanbeyli

Şile

Tuzla

Ümraniye

Üsküdar

 

Yerimiz
Adres: Aşağı Dudullu Mh. Şahinler Caddesi (Çekmeköy Sapağı), 34773 Ümraniye / İstanbul
Tel:   (0216) 420 11 27
GSM: (0535) 291 91 27

 

 

Yorumlar
Güvenlik Kodu
Gönder