Yağmur Sensörü Nedir? - Yıldırım Oto Elektrik
Yağmur Sensörü Nedir?
Yağmur Sensörü Nedir?

                  yağmur sensörü nedir yağmur sensörü                                                                                                                                                                         

Yağmur sensörü, yağmurun yağma durumuna göre silecekleri devreye sokan sensördür. Bir diğer adı da silecek sensörüdür.  ve güvenlik için en önemli adımlardan biri de doğru çalışan bir yağmur sensörüne sahip olmaktır.

Yağmur Sensörünün Çalışma Prensibi

Yağmur sensörü, camın iç kısmına monte edilmektedir. Yağmur sensörleri, infrared ışınları ve merkezi bir resim diyodu ile donatılmıştır. Infrared ışınları aracılığı ile, ön camı resim diyoduna aktarır. Yağmur damlalarının ön cama yoğun düşmesi nedeniyle, sensörler daha az ışık algılar. Bu değerler elektronik bir işlemci tarafından değerlendirilerek aktarılır ve bu sayede, sileceklerin yağış hızına uyum göstermesi sağlanır. Bir diğer deyişle yağmur ne kadar hızlı yağıyorsa silecekler o kadar hızlı çalışır.
Yağmur sensörünün, hassasiyet derecesi, ayarlanabilmektedir. Daha yoğun yağmurlarda, sensör otomatik olarak aralıksız silme kademesine geçer. Sağanak yağışlarda ise, silecekler otomatik olarak en maksimum seviyeye geçmektedir. Hafif yağışlarda ise, yine otomatik olarak kademe azalmaktadır.

yağmur sensörü nedir silecek sensörü

Silecek sensörü uygulanırken, ön camda bulunan ufak tefek çizik ve hasarları yok sayarak işlemine devam etmektedir. Böylelikle fonksiyonunu bölebilecek durumlar ortadan kaldırılmış olur.
Yeni jenerasyon yağmur sensörleri çok daha fazla fonksiyonlarla kombine edilebiliyor. Araçlara uygulanması için gün sayılan de bu sensörle birlikte çalışırken, an itibariyle standartlara göre daha kapsamlı bir sensör, yoğun yağmur esnasında araç ışıklarını çalıştırma görevini üstlenebiliyor. Bu sayede karanlık çöktüğünde yada tünel giriş ve çıkışlarında da, sürücü hiçbir hamlede bulunmadan, araç farları devreye girer veya devre dışı bırakılır.                                                                                                                                                      


Neden Yıldırım Oto Elektrik Servisi

Yıldırım Oto Elektrik ben Ali Ekber YILDIRIM 1985’te mesleğe çıraklıktan başladım.
Meslek eğitim merkezinde okudum. Mesleğe başlama yerimiz Ümraniye Oto sanayisitesindendir.

İşletmemiz Akü SatışAkü Yıllık BakımÇekmeköy Oto elektrikpark sensörüoto alarm, yedek anahtar, klimaoto bakımşarjmarşmüzik sistemi ve benzeri geniş yelpaze içerisinde müşterilerini kaliteliyle buluşturmayı ilke edinmiştir.

 

Hizmetlerimiz
Her marka ve modelde ihtiyacınız olan tüm elektrik, kalorifer, radyatör, akü vb. işlerinizi başarıyla ve titizlikle uygulamaktayız.

Audi

Peugoet

Chevrolet

Bmw

Renault

Citroen

Volkswagen

Mitsubishi

Toyota

Mercedes

Nissan

Volvo

Skoda

Honda

Ford

Subaru

 

Hizmet Alanlarımız

 

Adalar

Ataşehir

Beykoz

Çekmeköy

Kadıköy

Kartal

Maltepe

Pendik

Sancaktepe

Sultanbeyli

Şile

Tuzla

Ümraniye

Üsküdar

 

Yerimiz
Adres: Aşağı Dudullu Mh. Şahinler Caddesi (Çekmeköy Sapağı), 34773 Ümraniye / İstanbul
Tel:   (0216) 420 11 27
GSM: (0535) 291 91 27

 

 

Yorumlar
Güvenlik Kodu
Gönder